3,500.00 ден

Напон: АС100-240V/DC12V

Моќност: 24W

Нема залиха

SKU: 42006 Категорија:

Опис

Шиатсу масажер за врат – NM

Вистинското време да се опуштите е токму тогаш кога мислите дека немате време за релаксација. Затоа овој лесно пренослив масажер може да ви озможи шиатсу масажа во комбинација со топлинска терапија за загарaнтирано опуштање. Може да се употребува дома, во канцеларија во автомобил или секаде каде што ви е потребна масажа на било кој дел од телото.

Кога ви е најпотребен?

-Останувате навечер доцна за да ги завршите работните активности

-Поминувате долго време возејќи се во автомобил

-Чувствувате секојдневен умор

-Намалена продуктивност

-Болки и мускулна спазма

Предноста е што може да се употребува на било кој дел од телото и е лесен и едноставен за користење со само едно копче. Ослободува од стрес, замор во мускулите и што е најбитно ја подобрува крвната циркулација. Дозволете овој масажер да се грижи за вашето здравје и да го подобри квалитетот на животот во целина.

Масажата ги опушта мускулите и тетивите  со што го ослободува притисокот и вкочанетоста. Масажата ги зацврстува мускулите,  ја зголемува нивната еластичност и ве прави што помалку подлежни на повреди и болки. Масажата го забрзува крвотокот и лимфниот проток,  го забрзува метаболизмот и го зајакнува имунитетот. Ефикасно ги намалува болките и притисокот.  Го намалува стресот и заморот.

Препорачлив за:

  • Ослободување од мускулна напнатост
  • Подобрување на циркулацијата
  • Подобрување на сонот
  • Ослободување од стресот
  • Зголемување на продуктивност
  • Релаксирање и опуштање
  • Забрзување на метаболизмот
  • Зголемување на флексибиноста

Коментари

Нема ни еден коментар за овој производ.

Бидете прв кој ќе објави коментар за “Шиатсу масажер за врат”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *