5,500.00 ден

Болката во вратот и рамената се честа појава кај голем дел од популацијата. Тоа многу често знае да предизвика зголемување на стресот и секојдневниот замор и да ја зголеми напнатоста. Единствениот и најефикасен начин да се ослободите од непријатната болка е со масажа на вратот и рамената.

Шиатсу масажерот за врат и рамена овозможува чувство на целосна и ефикасна рачна масажа. Изработен  по најсовремна технологија, ефикасно ослободува од болка го намалува секојдневниот замор, го подобрува квалитетот на сонот и целото тело функционира подобро. Нуди масажа со 4 ротациони масажни топки кои овозможуваат менување на насоката на движење за длабинска и релаксирачка масажа и  во комбинација со топлинска терапија ја  прави масажата уште поефикасна, со цел да ослободи од непријатната болка и да ги опушти мускулите.

Удобен и стилски дизајн со еко кожа

4 масажни топки кои овозможуваат длабинска и релаксирачка масажа

Може да се употребува во пределот на вратот и рамената, половината и во горниот дел на нозете

Еластична мрежеста подлога за вентилација

Идеален е за домашна употреба и во автомобил

 

Главни придобивки од Масажерот за врат и рамена:

  • Ја зголемува флексибилноста
  • Ефикасно ја отстранува болката во вратот и рамената
  • Ја подобрува циркулацијата
  • Го релаксира Вашето тело и ослободува од замор
  • Го подобрува квалитетот на сонот

Масажата ги опушта мускулите и тетивите околу вратот и рамената со што го ослободува притисокот и вкочанетоста. Масажата ги зацврстува мускулите,  ја зголемува нивната еластичност и ве прави што помалку подлежни на повреди и болки. Масажата го забрзува крвотокот и лимфниот проток,  го забрзува метаболизмот и го зајакнува имунитетот. Ефикасно ги намалува болките во вратот и рамената.  Го намалува стресот и заморот.

Посетете не во нашиот продажен салон и уверете се сами во придобивките и ефикасноста на масажерот за врат и рамена.

 

Што велат клиентите за масажерот за врат и рамена.

Бојан Г. 34 години

 Шиатсу масажерот за врат и рамена е идеално решение за болката и вкочанетоста во рамената. Го користам секојдневно… вкочанетоста и болката изчезна. Одличен е.

Габриела М. 44 години

 Масажерот е одличен производ. Бидејќи денот го поминувам во канцеларија пред компјутер, чувствував голема напнатост и болка во вратот и половина но, од кога го купив шиатсу масажерот сето тоа е минато, сега без проблем можам да ги извршувам обврските.

Далибор Т. 57 години.

 Имав проблеми со циркулација, но од кога почнав да го користам редовно шиатсу масажерот благодарение на загревачката функција сега веќе тоа е минато. Го препорачувам на сите.

 Елена В. 29 години

 Шиатсу масажерот за врат и рамена е навистина одличен производ. Го користам секојдевно освен што ја намали болката во вратот и рамена, ми помага во релаксирање и ослободување од стресот после напорниот ден.

Нема залиха

SKU: 4235237 Категорија:

Опис

Влезен напон: DC12V
Моќност: 24W

Фрекфенција: 50 HZ