899.00 ден

На залиха

За првпат на нашите простори имаме еден производ кој не е нов, туку е користен одамнина и ја одржува кожата на консументите од 20-60 години во зачудувачка кондиција бидејќи ги отстранува сите мртви клетки од нашата кожа. Тибетската свила натопена во разни екстракти на цветот на камелија чини чуда и неверојатно ги регенерира клетките на вашата кожа.

Имате Прашање?
SKU: 24357 Категории: , ,

Опис

ВИЕ СТЕ СРЕЌНИ, ЈА ПОСЕДУВАТЕ РАКАВИЦАТА НА ВЕЧНАТА МЛАДОСТ

За првпат на нашите простори имаме еден производ кој не е нов, туку е користен одамнина и ја одржува кожата на консументите од 20-60 години во зачудувачка кондиција бидејќи ги отстранува сите мртви клетки од нашата кожа. Тибетската свила натопена во разни екстракти на цветот на камелија чини чуда и неверојатно ги регенерира клетките на вашата кожа.

Ќе се зачудите од леснотијата на употребата и одржување на самата ракавица која навидум е обична, но е вистинско чудо кое во себе крие вековна традиција на ткаење на тибетската свила со разни екстракти од цветови и билки во кои е изработувана.

 Состав на ракавицата

Составот на производот е од 100% природни материјали. Самата свила е без никакви примеси на памук, полиестер и сл.

Горниот дел од производот е од чист памук.

Начин на употреба

Се натопува телото или само лицето со млака/ топла вода за да се опушти кожата и наедно се насапунува со сапун кој не содржи хемикалии, млеко или етерични масла. Се препорачува да се користи од 2 до 3 пати во неделата.

Се плакне/измива телото или лицето со топла вода; веќе убаво опуштената кожа се поминува во кружни движења со ракавицата за да се отстранат сите мртви клетки од неа. За разлика од сите слични производи, кои сте ги користеле или не, магичната ракавица ќе ви помогне и да ги регенерирате сите клетки од кожата и да ја почувствувате исклучителната кондиција на кожата, која само после три-четири употреби ќе ве изнанди. Кожата ќе ви засјае и ќе добиете бебешка свежина и мекост. Екстратите од разните билки и цветот од камелија ќе си го направат своето и вие не само што ќе бидете помлади, освежени туку и вашата самодоверба ќе се вивне до небото.

Кожата ќе ви стане мазна и нежна како свила уште при првата употреба на магичната ракавица.

Ракавицата не се употребува повеќе од двапати во текот од една седмица.

 Начин на чување и одржување на ракавицата

После секое користење ракавицата се пере со млака вода и по сушењето е спремна за употреба.

Нормалниот рок на употреба на ракавицата е од 4 до 5 месеци доколку се запазат упатствата на употреба и одржување.

 

Коментари

Нема ни еден коментар за овој производ.

Бидете прв кој ќе објави коментар за “Тибетска ракавица на вечната младост и убавина-Camelia”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *