550.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA

Нема залиха

Опис

Силиконско капаче О0-017

  • Превенира и дава заштита при повреди на ноктите.
  • Ослободува од болка при плускавци, меури и притисок.
  • Анти-алергиска кон кожата, ослободува од мириси.

Силиконското капаче е изработено од 100% медицински силикон. Ослобудува од притисокот и триењето на прстите или ноктите и ја ослободува грубата болка и плускавиците на прстите. Анти-алергиски, ослободува од мириси и е лесен за одржување.

Препорачливо за:

  • Повреда и заштита на ноктите.
  • Болка при чекан-прсти.
  • Постојано појавување на плускавец, рани на нокти и груба кожа.

Големина:
S/M  20-25 cm
L/XL 25-30.5 cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

Коментари

Нема ни еден коментар за овој производ.

Бидете прв кој ќе објави коментар за “Силиконско капаче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *