920.00 ден

На залиха
Имате Прашање?

Опис

Плав неопрен појас C5-004

  • Овозможува сауна – ефект, погоден за намалување на обемот на струкот.
  • Ги формира абдоминалните мускули.
  • Располага со дополнителна мулти – функционална торбичка.
  • Изработен од самолеплива лента за лесно и брзо адаптирање.
  • Обезбедува правилен став.

Производот е изработен од квалитетен неопрен материјал погоден за одржување на топлината на телото и забрзување на крвната циркулација. Надворешниот дел има самолепливи ткаенини кои овозможуваат лесно, удобно и совршено адаптирање на велкро лепенката. Во внатрешниот дел има дополнителна  мулти – функционална торбичка во која може да се стават  топли или ладни облоги за тераписки ефект и да се постигне максимална удобност.Пролонгираното користење овозможува сауна ефект за ефикасно забрзано губење на маснотии со цел да се постигне добра форма.

Препорачливо за:

  • Абдоминални повреди.
  • Спортски активности
  • Топење масни наслаги
  • Формира абдоминални мускули
  • Намалување на обемот на струкот

Големина:
Универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

Коментари

Нема ни еден коментар за овој производ.

Бидете прв кој ќе објави коментар за “Плав неопрен појас”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *