Sale

4,900.00 ден 3,700.00 ден

Влезен напон: AC220V/240V 110V/120V 50Hz/60Hz
Моќност: 120W

Нема залиха

SKU: 5678 Категорија:

Опис

Релаксација со цврста и ефективна масажа во вид на тапкање во комбинација со вибрација.

Најчеста причина за мускулна тензија во вратот и рамената е седењето. Предолгото седење доведува до оптоварување на мускулите на рамената и вратот, што доведува до микроштетување на вратните мускули, тетивите и лигаментите. Масажата на вратот и рамената ги опушта напнатите мускули и ги поттикнува да се регенерираат.

Масажерот за врат и рамена влијае на општата состојба, прави да се чувствувате подобро, поради тоа што делува релаксирачки на целото тело. Тој ја промовира циркулацијата на крвта и лимфниот проток во главата, вратот и рацете. Со тоа доведува до намалување на главоболките и напнатоста. Позитивно влијае на кожата, ја зголемува еластичноста на кожата и поткожното ткиво. Има 100 програми за масажа и 20 нивоа на интензитет како и фунцкија  да загрева со што прави топлинска терапија за поефикасна масажа.

Главни придобивки од Масажерот за врат и рамена:
– Го релаксира вашето тело и го ослободува од замор
– Ефикасно ги отстранува болките во вратот и рамената
– Ја подобрува циркулацијата

– Го подобрува сонот

-Ве ослободува од стрес

Масажата ги опушта мускулите и тетивите околу вратот и рамената со што го ослободува притисокот и вкочанетоста. Масажата ги зацврстува мускулите,  ја зголемува нивната еластичност и ве прави што помалку подлежни на повреди и болки. Масажата го забрзува крвотокот и лимфниот проток,  го забрзува метаболизмот и го зајакнува имунитетот. Ефикасно ги намалува болките во вратот и рамената.  Го намалува стресот и заморот.