3,260.00 ден

На залиха

Магнетски појас за рбет C2-003

 •  Обезбедува правилно држење на телото.
 •  Ослободува од болки создадени од неправилна положба.
 •  Лесен за аплицирање.
 • 12 парчиња на магнети поставени на задната страна.
Имате Прашање?
SKU: 9847 Категорија:

Опис

Магнетски појас за рбет C2-003

 •  Обезбедува правилно држење на телото.
 •  Ослободува од болки создадени од неправилна положба.
 •  Лесен за аплицирање.
 • 12 парчиња на магнети поставени на задната страна.

Производот е дизајниран да превенира и да овозможи поддршка на грбот при неправилно држење.Изработен е од високо еластични ленти кои совршено може да се прилагодат на телесната контура. Задниот дел е од неопрен материјал и 12 парчиња на магнети кои придонесуваат за далечни инфрацрвени зраци кои ја забрзуваат крвната циркулација и го одржуваат телото топло за ослободување од болка. Со негово пролонгирано користење се добива соодветна компресија и стабилизација со што се обезбедува правилна положба на телото.

Препорачливо за:

 • Лумбална болка / лумбаго
 • Деформитети
 • Дискус хернија
 • Дископатија
 • Ишијас
 • Кифоза
 • Лордоза
 • Сколиоза
 • Нерамнотежа на мускулите
 • Ослободување од болка во цервикалниот предел
 • Реума

Големина:

S    78-86cm
M   84-92cm
L     90-98cm
XL   96-104cm
XXL 102-110cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

Коментари

Нема ни еден коментар за овој производ.

Бидете прв кој ќе објави коментар за “Магнетски појас за рбет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *