Sale

1,100.00 ден 670.00 ден

Подготвување на свежо македонско кафе за помалку од минута со ова практично “Premier Coffee Machine” ѓезве.

Практично за секоја кујна, канцеларија, кампување или на одмор.

Можете да го користите секој ден за да подготвите вкусно македонско кафе или пак како чајник.

Модерно ѓезве со капацитет од 300 мл, кое ви овозможува да подготвите 3 до 4 шолји кафе – доволно за да уживате со вашите пријатели, семејство и гости.

Практичен и лесен дизајн и се вклопува во секоја кујна.

Округла основа со кабел, дел за складирање на кабелот и практичен on/off прекинувач, со што го контролирате апаратот со само едно притискање на копчето.

Како функционира:

Ставете го уредот на рамна површина и вклучете го кабелот од основата во штекер.

Ставете го ѓезвето на основата и притиснете го копчето ON за да почнете да ја загревате водата – индикаторот ќе светне. Кога водата ќе почне да врие (и кафето е готово) исклучете го уредот и тргнете го ѓезвето од основата.

Чистење: Оставете го уредот да се олади пред да го исчистите и пребришете го со влажна или сува крпа.

Карактеристики
• Отпорност на заштитен челик од не’рѓосувачки челик
• Двоен безбедносен систем од прегревање 125ºC Термостат, 172ºC Термички осигурувач
• Напон: 230 V ~ 50 / 60Hz
• Моќност: 1000 W
• Идеален дизајн за турско кафе
• 0,3 lt вода капацитет
• Два сигурносни системи од прегревање 125ºC Термостат, 172ºC Термички осигурувач
• Напон: 230 V ~ 50 / 60Hz
• Моќност: 1000 W

Нема залиха

SKU: 9670780 Категории: ,

Опис

Карактеристики
• Отпорност на заштитен челик од не’рѓосувачки челик
• Двоен безбедносен систем од прегревање 125ºC Термостат, 172ºC Термички осигурувач
• Напон: 230 V ~ 50 / 60Hz
• Моќност: 1000 W
• Идеален дизајн за турско кафе
• 0,3 lt вода капацитет
• Два сигурносни системи од прегревање 125ºC Термостат, 172ºC Термички осигурувач
• Напон: 230 V ~ 50 / 60Hz
• Моќност: 1000 W