230.00 ден

На залиха
 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Имате Прашање?

Опис

Еластичен стегач за лакт А3-007 

 • Превенира од повреди за време на спортски и работни активности.
 • Обезбедува соодветна поддршка и компресија.
 • Ослободува од болка и оток.
 • Го забрзува процесот на заздравување при повреда.

Производот е идеален за превенирање и поддршка при работни и спортски активности поврзани со повреди на лактот. Изработен е од кружна плетена конструкција, дава стабилизација и соодветен притисок што придонесува за забрзување на крвната циркулација. Плетената конструкција исто така овозможува вентилација на кожата, додека 4 насочниот истегнувач од кој е составен негово лесно ставање и вадење. Со негово пролонгирано носење се ослободува болката и отокот и повредата побрзо заздравува.

Препорачливо за:

 • Поддршка и заштита при спортски активности.
 • Работни активности.
 • Артритис.
 • Истегнување.
 • Ослободување од болка и оток.
 • Изместување.

Големина:
S    20-23cm
M   23-26cm
L     26-29cm
XL   29-32cm
XXL  32-35cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

Коментари

Нема ни еден коментар за овој производ.

Бидете прв кој ќе објави коментар за “Еластичен стегач за лакт”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *