950.00 ден

На залиха
 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Имате Прашање?

Опис

Држач за клавикула О2-001 

 • Лесен за адаптирање.
 • Обезбедува правилно држење на телото
 • Велкро лепенките овозможуваат совршено совпаѓање.
 • Обезбедува соодветен третман за клавикуларни повреди.
 • Ослободува од болки создадени од неправилна положба

Идеален е за имобилизација при клавикуларни повреди. Производот е изработен од мек материјал со пенаста подлога која и дава удобност на кожата, овозможува соодветен притисок за одличен телесен третман и содржи велкро лепенки на крајот од двете ленти за да може брзо и лесно да се прилагоди.

Препорачливо за:

 • Фрактура на клавикулата поради породилна повреда.
 • Кифоза од различна генеза.
 • Лошо кифотично држење на телото
 • Трауматски повреди на клавикулата.

Големина:
S    78-86cm
M   84-92cm
L     90-98cm
XL   96-104cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

Коментари

Нема ни еден коментар за овој производ.

Бидете прв кој ќе објави коментар за “Држач за клавикула”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *