2,560.00 ден

На залиха
Имате Прашање?

Опис

Држач за исправување на телото B2-002 

 • Обезбедува правилно држење на телото.
 • Ослободува од болки создадени од неправилна положба.
 • Лесен за аплицирање.
 • Совршено се прилагодува и не се гледа под облека

Идеален е за превенција и поддршка на грбот при неправилна положба на телото.  Составен е од два високо квалитетни ремени кои поминуваат преку грбот и  обезбедуваат адекватен притисок и добро зацврстување. Специјално е дизајниран да ги исправи рамениците и Вашиот  рбет да завземе  правилна положба. Со негова употреба многу лесно ќе се ослободите од болката која  Ве оптеретува и ќе го подобрите држењето на целото тело. Содржи висок процент на материјал од памук кој е добро наклонет кон кожата и ефикасно ја апсорбира влагата. Може да го носите секојдневно без да предизвика било каква непријатност.

Препорачливо за:

 • Деформитети
 • Нерамнотежа на мускулите
 • Сколиоза
 • Кифоза
 • Лордоза
 • Вратна дискус хернија
 • Неправилно држење на телото

Големина:
S    78-86cm
M   84-92cm
L     90-98cm
XL   96-104cm
XXL 102-110cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

Коментари

Нема ни еден коментар за овој производ.

Бидете прв кој ќе објави коментар за “Држач за исправување на телото”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *